Włochy – Capri (4/5)

 

Na zwiedzenie Capri postanowiliśmy przeznaczyć cały dzień. Chcieliśmy wykorzystać ten czas jak najlepiej, dlatego zaplanowaliśmy przeprawę możliwie najwcześniejszym promem. Przed wyjazdem z Piano di Sorrento oczywiście zaliczyliśmy szybkie włoskie śniadanie.

 

 

Dokładny rozkład i ceny promów znajdują się na stronie http://www.capritourism.com Ponieważ byliśmy w porcie w Sorrento ok 7.30 bez problemu udało się nam kupić bilet na ostatni powrotny prom z Capri – czyli na godzinę 18.45. Cena promów w dwie strony to niecałe 30€/os.

Po niecałej godzinie dopłynęliśmy do Marina Grande. Pospacerowaliśmy po marinie, kupiliśmy bilety na CableCar (rodzaj tramwaju, który wjeżdża z Mariny do miasteczka Capri). Można też wejść pieszo, jednak jest to dość spora odległość, a do tego cały czas pod górkę. Bilet na tramwaj kosztuje 1,8€/os.

 

 

Miasteczko Capri jest bardzo ładne i jednocześnie bardzo drogie. Pełno butików znanych projektantów i drogich restauracji. Każda restauracja oklejona setkami zdjęć gwiazd, które tam były. My spotkaliśmy tylko Kobe Bryant’a 😉 akurat leczył się po kontuzji.

 

 

Następnie wąskimi uliczkami pomiędzy hotelami ruszyliśmy w kierunku tarasu widokowego na skały Faraglioni. 

 

 

W planach mieliśmy również plażowanie na Capri. Ponieważ pod samymi Faraglioni są plaże zeszliśmy w dół. Było jeszcze dość wcześnie i plaże były puste, ale zaczynali się już schodzić turyści z pobliskich hoteli. Te dwie plaże przy Faraglioni są super, ale jednak płatne 20€/os. Zrezygnowaliśmy ponieważ wiedziałem, że w Marina Piccola, które planowaliśmy odwiedzić, są darmowe plaże.

 

 

Następnym naszym celem były Ogrody Augusta. Jednak najpierw musieliśmy wejść z powrotem na górę 🙂 Wejście do ogrodów to tylko 1€/os. Bardzo fajne widoki i dobre miejsce żeby chwilę posiedzieć i odpocząć.

 

 

Z ogrodów Augusta do Mariny Piccola, na której planowaliśmy spędzić trochę czasu plażując, prowadzi bardzo fajna ścieżka Via Krupp. Widzieliśmy po drodze, że można z niej zejść i wskoczyć do wody ze skalistego brzegu.

 

 

Marina Piccola. 

 

 

Z Mariny Piccola zdecydowaliśmy się pojechać autobusem do Anacapri żeby wjechać wyciągiem krzesełkowym na Monte Solaro (cena ok 10€/os.). Do kasy nie było żadnej kolejki, widoki rewelacyjne. Na szczycie znajduje się mała restauracja, w której można odpocząć.

 

 

Zjechaliśmy wyciągiem w dół, a następnie autobusem wróciliśmy do Marina Grande. Sama przejażdżka autobusem to ciekawe doświadczenie. W oczekiwaniu na prom posiedzieliśmy w jednej z restauracji i pospacerowaliśmy po porcie. Na rejs wokół wyspy nie starczyło czasu. 

 

8 thoughts on “Włochy – Capri (4/5)

  • Podróż zajęła nam 9dni.
   26.08.2013 wylatywaliśmy z Okęcia o godzinie 20.20
   27-28.08.2013 dwa pełne dni w Rzymie.
   29.08.2013 wyjazd z Rzymu, przejazd do Piano di Sorrento, a po drodze odwiedzenie Wezuwiusza i Pompeii
   29.08-03.09.2013 mieszkaliśmy w Piano do Sorrento, zwiedzaliśmy półwysep, Sorrento, wybrzeże Amalfi itd. w tym czasie również jeden dzień poświęciliśmy na odwiedzenie Capri.
   03.09.2013 dzień powrotu do Rzymu i powrotu do Polski

   Teraz zapomniałem już co ile dokładnie kosztowało i gdzie za co ile zapłaciliśmy więc nie ma sensu robienie dokładnego podsumowania. Ogólnie wyszło dość tanio w porównaniu do ofert chociażby biur podróży. Nie ma szans żeby zobaczyć to wszystko wyjeżdżając z biurem podróży w cenie jaką zapłaciliśmy. Ten wyjazd utwierdził mnie w przekonaniu, że najlepiej podróżować organizując wszystko samemu.

 1. Rewelacyjne zdjęcia i nietuzinkowe ujęcia, bardzo przyjemnie czyta się tekst okraszony takimi widokami. A treść – krótko i na temat, to lubię, a nie milion zdań naokoło tematu :).
  Pozdrawiam!

 2. Zdjęcia piękne! W sumie opis ogólny ale można skorzystać z podpowiedzi 🙂 Chcę się tam wybrać z mężem, może jakieś propozycje taniego noclegu w Sorrento?
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *