Włochy – Sorrento (3/5)

 

Po całym dniu w Pompejach i na Wezuwiuszu wyruszyliśmy do Sorrento. Droga wiodła wzdłuż wybrzeża. Jechaliśmy około 1h  z krótkim postojem na tarasie widokowym. Robiło się już ciemno, ale zdążyliśmy uchwycić panoramę Sorrento i zachód słońca nad Capri.

 

 

Mieszkanie, podobnie jak w Rzymie, mieliśmy wynajęte u włoskiej rodziny przez serwis www.airbnb.com (rejestrując się przez ten link otrzymacie kupon rabatowy ok 90 zł na noclegi – zależne od kursu Euro). Z Danielą i Roberto byliśmy umówieni na wieczór. Dojechaliśmy ok godziny 21.00. Pokój bardzo duży, przyjemny z oddzielna łazienką i kuchnią. Do pokoju było  oddzielne wejście z przedpokoju. Było to jakby całkowicie oddzielne mieszkanie. W domu był jeszcze jeden pokój do wynajęcia, a poza tym mieszkali tu tylko  właściciele Daniela i Roberto z dziaciakami. Całość mieściła się na 3 piętrze kamienicy.

 

 

Polecam bardzo wynajem tego rodzaju noclegów. Mieszka się wśród „tubylców”, a nie z pozostałymi turystami. Można wtedy w 100 % poczuć klimat danego miejsca. Do tej pory na wyjazdach  mieszkaliśmy w hotelach, jednak noclegi przez www.airbnb.com  to strzał w 10.

Mieszkaliśmy tu 5 dni. W cenie było włoskie śniadanie w pobliskich zaprzyjaźnionych kafejkach. Donuts i pyszna kawa z rana to był przyjemny poczatek dnia. Ogólnie kawiarenki są tam na każdym rogu, kręci się w nich mnóstwo Włochów, którzy wpadają na szybką kawę przed pracą czy w trakcie. 

 

 

Dokładna lokalizacja w której mieszkaliśmy to Piano di Sorrento.  Jest ono bezpośrednio połączone z Sorrento i trudno nawet zauważyć w którym momencie przekracza sie ich granice. Wzdłuż całego Sorrento i pobliskich miejscowości biegnie główna, dość wąska ulica Corso Italia.  Ruch jest spory, ale płynny. Tylko jednego dnia staliśmy trochę w korku. Piano di Sorrento, ze względu na atrakcyjne ceny noclegów, było  naszą bazą wypadowa w okolice Wybrzeża Amalfi, Positano itd.  gdzie mieliśmy spędzić większość czasu.

Z Sorrento i okolic widać jest na horyzoncie zatokę Neapolitańską i Wezuwiusz z jednej  strony, a z drugiej strony Capri.

 

 

Przed wyjazdem sprawdziłem jak wyglądają plaże w tej części półwyspu. Plaże w samym Sorrento nie były polecane. Przeszukałem więc wybrzeże za pomocą google.maps i znalazłem jedną fenomenalną plażę. Nie była polecana w żadnym przewodniku jaki czytałem, a moim zdaniem jest to jedna z najładniejszych plaż na całym półwyspie. Cena wejścia w sezonie 15€. Od września 10€.

 

 

 

Okazało się, że Sorrento i Piano też mają swój urok. Wieczorami prezentują się szczególnie urokliwie.

 

 

Jednego dnia udało nam się trafić w Piano na koncert jezzowy organizowany w okolicy mariny.

 

 

Podsumowując mieszkanie w Piano di Sorrento wyniosło nas ok 680zł za wszystkie noce za dwie osoby.. Myślę, że posiadając auto, którym można podjechać w dowolne miejsce jest to dobra alternatywa dla droższych miejscowości na półwyspie. Poza tym ceny w restauracjach czy sklepach też są niższe niż np. w Positano.

11 thoughts on “Włochy – Sorrento (3/5)

  1. Jakie ceny są w restauracjach w Sorrento w sezonie letnim ?
    Czy jest jakaś bezpłatna plaża ?
    Czy warto tam jechać z kilku miesięcznym dzieckiem ? Czy to za bardzo zatłoczona miejscowość ?

    • Cen nie pamiętam, jednak nie było mocno drogo w samym Sorrento. Ceny były wysokie w Amalfi i Positano. Większość plaż jest bezpłatna np. te w Amalfi, Positano czy Praiano. Jednak ta płatną plaża której zdjęcia są tu umieszczone moim zdaniem była najfajniejsza 🙂 W sezonie jest tam na pewno tłum. My obecnie jeździmy z małym dzieckiem i na wyjazdy wybieram raczej jesień lub wiosnę jednak nie ze względu na tłum a temperatury.

    • Samochodem. Mieliśmy wynajęte auto na cały wyjazd. Ta plaża (via Roncato) jest dokładnie zaznaczona na mapie u mnie na stronie (zakładka mapa). Jak powiększysz sobie mapę masz pineskę wbitą. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *